365体育足球即时比分

Skip to main content

Girls Hockey Schedule & Results

A calendar view of the team schedule can be found by clicking . 

Date Time Opponent Location Result
Fri. 9/20 5:00 PM Ontario Hockey Academy Lake Placid Olympic Center 4-2 W
Sat. 9/21 6:00 PM East Coast Wizards Lake Placid Olympic Center 9-1 W
Sun. 9/22 11:00 AM East Coast Wizards Lake Placid Olympic Center 2-0 W
Sat. 9/28 1:50 PM Jr. Crusaders U19 Cairns Arena (So. Burlington, VT) 9-0 W
Sat. 9/28 5:40 PM North Suburban Wings Cairns Arena (So. Burlington, VT) 6-0 W
Sun. 9/29 9:20 AM Vermont Shamrocks Cairns Arena (So. Burlington, VT) 6-0 W
Sun. 9/29 12:40 PM Ontario Hockey Academy Cairns Arena (So. Burlington, VT) 3-0 W
Sat. 10/5 11:40 AM Philadelphia Jr. Flyers Rodman Arena (Walpole, MA) 6-1 W
Sat. 10/5 6:40 PM East Coast Wizards Edge Sports Center (Bedford, MA) 3-0 W
Sun. 10/6 2:50 PM Walpole Express Rodman Arena (Walpole, MA) 5-1 W
Sat. 10/12 2:00 PM Syracuse Valley Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) 6-3 W
Sun. 10/13 10:00 AM Syracuse Valley Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 3-1 W
Fri. 10/18 12:30 PM OHA (Fall Foliage Classic) Cairns Arena (So. Burlington, VT) 2-0 W
Fri. 10/18 8:00 PM  East Coast Wizards (Fall Foliage Classic) Cairns Arena (So. Burlington, VT) 7-1 W
Sat. 10/19 2:45 PM Rice Prep (Fall Foliage Classic) Cairns Arena (So. Burlington, VT) 2-1 W
Sat. 10/19 7:40 PM King's-Edgehill School (Fall Foliage Classic) Cairns Arena (So. Burlington, VT) 3-1 W
Sun. 10/20 10:30 AM King's-Edgehill School (Fall Foliage Classic) Cairns Arena (So. Burlington, VT) 4-1 W
Fri. 10/25 12:30 PM Philadelphia Jr. Flyers (Detroit 2 Nations) Kennedy Ice Arena (Trenton, MI) 1-1 T
Fri. 10/25 6:30 PM MN Ice Cougars (Detroit 2 Nations) Southgate Civic Center (Southgate, MI) 6-0 W
Sat. 10/26 12:30 PM San Jose Jr. Sharks (Detroit 2 Nations) Lincoln Park Comm. Center (Lincoln Park, MI) 7-0 W
Sat. 10/26 6:15 PM Brampton Jr. Canadettes (Detroit 2 Nations) Brownstown Sports Center (Brownstown, MI) 5-2 W
Sun. 10/27 9:30 AM Oakville Hornets (Detroit 2 Nations) Taylor Sportplex (Taylor, MI) 0-1 L
Fri. 11/1 9:00 AM NAHA Red Wellesley, MA 3-0 W
Fri. 11/1 1:30 PM NAHA White Wellesley, MA 1-1 T
Sat. 11/2 5:50 PM Stanstead College Wellesley, MA 0-2 L
Fri. 11/8 6:00 PM Buffalo Regals Northtown Center (Amherst, NY) 3-1 W
Sat. 11/9 1:00 PM Selects Academy Northtown Center (Amherst, NY) 1-3 L
Sun. 11/10 1:00 PM Niagara Northtown Center (Amherst, NY) 2-3 L
Fri. 11/15 10:30 AM Stanstead College Cairns Arena (So. Burlington, VT) 0-2 L
Fri. 11/15 4:10 PM Rice Prep Cairns Arena (So. Burlington, VT) 3-2 W
Sat. 11/16 1:10 PM Gilmour Academy Cairns Arena (So. Burlington, VT) 5-0 W
Sat. 11/16 6:10 PM King's-Edgehill School Cairns Arena (So. Burlington, VT) 1-1 T
Sun. 11/17 11:40 AM Selects Academy Cairns Arena (So. Burlington, VT) 0-3 L
Fri. 11/29 3:30 PM London Devilettes (Nashville Country Classic) Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) 2-1 W
Fri. 11/29 6:00 PM Dallas Stars Elite (Nashville Country Classic) Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) 1-2 L
Sat. 11/30 2:15 PM Nashville Jr. Preds (Nashville Country Classic) Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) 5-0 W
Sat. 11/30 7:45 PM Team Colorado (Nashville Country Classic) Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) 3-0 W
Sun. 12/1 1:00 PM Dallas Stars Elite (NCC Championship Game) Ford Ice Bellevue (Nashville, TN) 1-2 L
Fri. 12/13 8:15 PM Rice Memorial Wesleyan College 0-2 L
Sat. 12/14 12:45 PM Gunnery Wesleyan College 5-1 W
Sat. 12/14 5:00 PM Rochester Edge Yale University 10-1 W
Sun. 12/15 2:30 PM Rice Memorial Northford Ice Pavilion 3-4 L (SO)
Thur. 12/19 4:20 PM Berkshire School (Cushing Holiday Tournament) Cushing Academy (Ashburnham, MA) 1-2 L
Fri. 12/20 8:00 AM Cushing Academy (Cushing Holiday Tournament Cushing Academy (Ashburnham, MA) 5-2 W
Fri. 12/20 3:20 PM Winchendon School (Cushing Holiday Tournament) Cushing Academy (Ashburnham, MA) 2-0 W
Sat. 12/21 12:00 PM Worcester Academy (Cushing Holiday Tournament) Cushing Academy (Ashburnham, MA) 2-0 W
Sun. 1/12 12:30 PM Potsdam Ice Storm Lake Placid Olympic Center (USA Rink) 6-1 W
Sat. 1/18 9:15 AM NAHA Red Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 6-0 W
Sat. 1/18 7:05 PM Selects Academy  Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 2-0 W
Sun. 1/19 9:00 AM NAHA White Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) 3-1 W
Sun. 1/19 5:55 PM OHA Lake Placid Olympic Center (1980 Rink) 3-3 T
Mon. 1/20 8:45 AM OHA - Semifinal Lake Placid Olympic Center (1932 Rink) 1-3 L
Fri. 1/24 9:00 AM KES The Rink (Ithaca, NY) 2-1 W
Sat. 1/25 12:35 PM Nichols School Morrisville State University 2-0 W
Sat. 1/25 8:30 PM RNS SUNY - Cortland 4-4 T
Sun. 1/26 3:00 PM Stanstead College Cornell University 2-2 T
Sat. 2/8 6:00 PM NAHA Lake Placid Olympic Center 2-1 W
Sun. 2/9 11:00 AM NAHA Lake Placid Olympic Center 6-0 W
Fri. 2/14 3:45 PM Vermont Academy Vermont Academy 5-1 W
Sat. 2/15 2:15 PM Hill School Vermont Academy 6-1 W
Sat. 2/22 2:45 PM KES (NAPHA Playoffs) Stanstead College 2-0 W
Sun. 2/23 10:45 AM Rice Memorial (NAPHA Playoffs) Stanstead College 3-0 W
Sun. 2/23 5:15 PM Rice Memorial (NAPHA Playoffs) Stanstead College 2-1 W
Mon. 2/24 11:45 AM RNS (NAPHA Playoffs) Stanstead College 1-2 L (SO)
Fri. 3/6 7:00 PM Selects Academy Northtown Center (Amherst, NY) 4-5 L (OT)
Sun. 3/8 2:00 PM Niagara Purple Eagles Northtown Center (Amherst, NY) 4-1 W
Northwood Athletics